Юридические услуги г.Запорожье

                                 



                         Тел: 067-243-64-53      E-mail: yaroslav_fofanov@mail.ru

                              Тел: 066-479-08-02     


Главная      |   Регистрация     |    Вход     |    RSS
Главная » 2017 » Ноябрь » 18 » НЕ ОТРИМУЄШ АЛІМЕНТИ ?
17:13
НЕ ОТРИМУЄШ АЛІМЕНТИ ?

 Картинки по запросу НЕ ОТРИМУЄШ АЛІМЕНТИ? Як оформити аліменти за взаємною згодою?

Один із батьків може подати заяву за своїм місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про нарахування аліментів на дитину, вказавши розмір та строк. Заява подається особою, яка буде сплачувати аліменти, а не особою, на користь якої сплачуються аліменти.
Аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії.

Чи потрібно підписувати договір?

Такого обов’язку немає, однак батьки можуть укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплат.

Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором, аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

У яких випадках слід звертатися до суду?

У разі неможливості досягнення між батьками угоди про добровільне відрахування, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.

 

Яким може бути розмір аліментів?

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Прожитковий мінімум встановлюється Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік.

У 2017 році прожитковий мінімум на дітей становить:

віком до 6 років: • з 1 січня 2017 року - 1355 гривень
• з 1 травня - 1426 гривень
• з 1 грудня - 1492 гривні
віком від 6 до 18 років: • з 1 січня 2017 року - 1689 гривень
• з 1 травня - 1777 гривень
• з 1 грудня - 1860 гривень

Якщо стягуються аліменти на 2 і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. 
При досягненні повноліття найстаршою дитиною аліменти будуть стягуватись за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття. Для зміни розміру аліментів стягувач має право звернутися до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей. 
Той із батьків або інший законний представник дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі: 
на 1 дитину – однієї чверті, 
на 2 дітей – однієї третини, 
на 3 і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів. 

При цьому, розмір аліментів на кожну дитину не повинен перевищувати десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. 
Суд за заявою одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. 
Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».

Чи можна змінити розмір аліментів?

Розмір аліментів може бути згодом змінено за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом України.

Чи можливе дострокове припинення сплати аліментів?

Батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і повністю забезпечує її потреби.
За угодою між батьками обов’язок зі сплати аліментів може бути достроково припинений шляхом укладення договору про припинення права на аліменти на дитину у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо) .
Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.

Що робити, якщо один із батьків не платить аліменти добровільно?

Якщо боржник працює або отримує інші доходи, стягувач може самостійно надіслати виконавчий документ за місцем роботи боржника або отримання ним пенсії, стипендії та інших доходів із заявою про здійснення відрахування аліментів, або направити виконавчий документ до органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцем знаходження його майна для виконання рішення в примусовому порядку.

Як стягнути аліменти з особи, яка проживає або працює за кордоном?

Україною укладено низку міжнародних договорів з надання міжнародної правової допомоги у цивільних справах, на підставі яких можливо вирішити питання про стягнення аліментів з особи, яка проживає або працює за кордоном. 
Вимоги щодо складання, оформлення та переліку необхідних документів, а також порядку звернення до компетентного органу іноземної держави, визначаються відповідним міжнародним договором, що застосовується у відносинах між Україною та договірною державою, у якій перебуває боржник.

Яка відповідальність за несплату аліментів?

У разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.
Якщо розмір заборгованості зі сплати аліментів перевищує 3 місяці:
• відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників; 
• майно боржника арештовується виконавцем, вилучається та реалізується; 
• виконавець звертається до суду щодо застосування до боржника тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України. 
У разі відсутності відомостей про місце перебування боржника, за поданням виконавця судом виноситься ухвала про розшук боржника.

Джерело: pravo.minjust.gov.ua

Категория: ЮРИДИЧЕСКИЕ НОВОСТИ УКРАИНЫ | Просмотров: 609 | Добавил: fofanov | Теги: Аліменти | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Воскресенье, 19-05-24, 00:47
Приветствую Вас Гость

Яндекс поиск

Ссылки

Категории раздела

ЮРИДИЧЕСКИЕ НОВОСТИ УКРАИНЫ
ЭКОНОМИЧЕСКИЕ НОВОСТИ УКРАИНЫ

Друзья сайта

  • Юрист г.Запорожье
  • Фотограф г.Запорожье АЛЕНА КОСТЮК
  • Юридическая помощь г.Запорожье
  • Консультация Юриста
  • Календарь

    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

    Погода

    закладки

    Календарь

    «  Ноябрь 2017  »
    ПнВтСрЧтПтСбВс
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    27282930

    теги

    адвокатура выбор адвоката адвокат Потребители женщины с детьми Кредит банк заемщик утилизация гражданско-правовой договор имущество судебная практика договор ВСУ займ защита кредитки от мошенников граждане заявление 90 дней Гражданин депозит возврат интернет киберприступность квартира кредиты задолженность Коммунальные услуги ВР заседание документы Биометрический паспорт Важные выдача минюст порядок 3 года вступил в силу Закон регистрация земельный пай помощь задержание водитель даи кабмин выезд в другую страну Документы для выезда за границу военкомат взятка инфляция Завещание : Холодное оружие крайняя необходимость суд больничный армия Налоги плательщик бизнес Супруги дети доходи заробітна плата бакнротство взыскание долг ветеран война ЖКХ указ беларусь зона ато встановлення лічильника на тепло Валюта мобилизация Призыв бюджет выплаты 2016 2016 безработица выезд Авто довіреність ділова репутація Земельна ділянка горище виселення допомога договір украина алименты 2017 аліменті Аліменти договір дарування договір довічного утримання Заповіт зарплата виплата

    Статистика


    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0