Юридические услуги г.Запорожье

                                 



                         Тел: 067-243-64-53      E-mail: yaroslav_fofanov@mail.ru

                              Тел: 066-479-08-02     


Главная      |   Регистрация     |    Вход     |    RSS
Главная » 2017 » Ноябрь » 18 » НОВИЙ ПОРЯДОК СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ 2017
16:58
НОВИЙ ПОРЯДОК СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ 2017

Картинки по запросу алиментыУ зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів» було змінено порядок стягнення аліментів, їх розмір, тощо.

Відтепер в абсолютній більшості випадків аліменти будуть стягуватися не на підставі судового рішення, а на підставі судового наказу, який, по своїй суті, вже є виконавчим документом.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 95 Цивільного процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 96 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

Даний наказ можливо отримати в середньому за місяць і звернутися до органів виконавчої служби для примусового стягнення. За загальним правилом, судовий наказ набирає чинності після закінчення строку на подання заяви про його скасування, однак відповідно до ч. 1 ст. 105 Цивільного процесуального кодексу України судовий наказ про стягнення аліментів оскарженню не підлягає. Це означає що для оскарження встановленого розміру аліментів  боржнику потрібно бути подати позов про зміну розміру аліментів (ч. 7 ст. 105 Цивільного процесуального кодексу України).

Чи потрібно відтепер сплачувати судовий збір?

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення аліментів. Однак, треба розуміти, що якщо відтепер такі справи будуть вирішуватися в порядку наказного провадження, ця норма не буде застосовуватися до заявника. Так, за подання і отримання судового наказу про стягнення аліментів на дитину необхідно буде сплатити судовий збір в розмірі 20% від мінімального прожиткового мінімуму.

Який розмір аліментів можна стягнути в порядку наказного провадження?

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 96 Цивільного процесуального кодексу України судовий наказ може бути видано, у разі якщо заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.

Отже, у разі подання заяви на суму, що перевищує встановлений поріг для видачі судового наказу, заявнику буде відмовлено у видачі такого наказу.

Чи можна все ж таки стягнути аліменти в порядку позовного провадження?

Відповідно до ч. 3 ст. 118 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява щодо вимог, визначених у частині першій статті 96 цього Кодексу, може бути подана тільки в разі відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу або скасування його судом. Це означає, що заявнику буде відмовлено у відкритті позовного провадження, якщо останній не звертався до суду з заявою про видачу судового наказу.

Що змінилося при визначенні розміру аліментів?

Станом на сьогоднішній день мінімальний розмір аліментів на одну дитину становить 50 % від мінімального прожиткового мінімуму і не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів. Крім того, відтепер стягнення аліментів у твердій грошовій сумі можливо в будь – якому випадку і незалежно від того чи має платник аліментів нерегулярний дохід (ст. 184 Сімейного кодексу України).

Таким чином, змінами до сімейного кодексу України було суттєво спрощено порядок стягнення аліментів, що виключає можливість затягування процесу, оскільки сторони не будуть викликатися в судове засідання. В такий спосіб законодавець намагається забезпечити реалізацію прав дитини на матеріальне забезпечення від обох батьків за рахунок стягнення коштів з усіх видів заробітку.

ДЖЕРЕЛО:protokol.com.ua

Категория: ЮРИДИЧЕСКИЕ НОВОСТИ УКРАИНЫ | Просмотров: 742 | Добавил: fofanov | Теги: порядок, аліменті, 2017, алименты | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Среда, 11-12-24, 21:59
Приветствую Вас Гость

Яндекс поиск

Ссылки

Категории раздела

ЮРИДИЧЕСКИЕ НОВОСТИ УКРАИНЫ
ЭКОНОМИЧЕСКИЕ НОВОСТИ УКРАИНЫ

Друзья сайта

  • Юрист г.Запорожье
  • Фотограф г.Запорожье АЛЕНА КОСТЮК
  • Юридическая помощь г.Запорожье
  • Консультация Юриста
  • Календарь

    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

    Погода

    закладки

    Календарь

    «  Ноябрь 2017  »
    ПнВтСрЧтПтСбВс
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    27282930

    теги

    адвокатура выбор адвоката адвокат Потребители женщины с детьми Кредит банк заемщик утилизация гражданско-правовой договор имущество судебная практика договор ВСУ займ защита кредитки от мошенников граждане заявление 90 дней Гражданин депозит возврат интернет киберприступность квартира кредиты задолженность Коммунальные услуги ВР заседание документы Биометрический паспорт Важные выдача минюст порядок 3 года вступил в силу Закон регистрация земельный пай помощь задержание водитель даи кабмин выезд в другую страну Документы для выезда за границу военкомат взятка инфляция Завещание : Холодное оружие крайняя необходимость суд больничный армия Налоги плательщик бизнес Супруги дети доходи заробітна плата бакнротство взыскание долг ветеран война ЖКХ указ беларусь зона ато встановлення лічильника на тепло Валюта мобилизация Призыв бюджет выплаты 2016 2016 безработица выезд Авто довіреність ділова репутація Земельна ділянка горище виселення допомога договір украина алименты 2017 аліменті Аліменти договір дарування договір довічного утримання Заповіт зарплата виплата

    Статистика


    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0